Aglonas maizes muzejs

Maizes muzejs_vijaMan bija tā lieliskā iespēja vasarā paviesoties Aglonas maizes muzejā, kura saimniece ir Vija Ancāne. Šī kundze ar maizes cepšanu saistīta jau garus gadus, bet pēdējos gados maizes cepšana ir vaļasprieks, jo nopelnīt ar mazu produkcijas daudzumu ir pagrūti.
Šajā muzejā ir iespējams iepazīties ar materiāliem par maizes cepšanas tradīcijām, ēšanas tradīcijām un tautas ticējumiem. Šis izziņas materiāls noderīgs gan maziem bērniem, gan skolēniem, gan pieaugušajiem, jo ikviens iegūs informāciju uz sev interesējošiem jautājumiem par maizīti, kā arī pats varēs izmēģināt savus spēkus graudu malšanā ar rokas dzirnavām.
Interesanti, ka muzeja apmeklētājus vienmēr sagaida pati saimniece – Vijas kundze, tērpta latgaliešu tautastērpā. Tā kā mēs bijām lielāka grupiņa, tad bija iespēja piedalīties arī aktīvās rotaļās, dziesmās un dejās, kuras vadīja pati muzeja saimniece.
Ļoti garda bija rudzu rupjmaizīte, kurā bija iecepti speķa gabaliņi. Cik atceros, nosaukumi gardumiem, ko iespējams baudīt Aglonas maizes muzejā ir latgaliski – krupnīks, veistekns. Maizes muzejā ceptajai maizītei klāt iespējams baudīt gan Latgalē savākto bišu medu, gan arī dzert īstas zāļu tējas.
Muzejā ir pieejama ekspozīcija ar lietām, ko agrāk mūsu senči izmantoja maizes cepšanas laikā un pārstrādājot graudus – lizes, abras, rokas dzirnavas un spriguļus.
Ja viesojaties Latgales pusē, noteikti iesaku atrast laiku un aizbraukt līdz Aglonas maizes muzejam, iepriekš piesakot ekskursiju pa telefonu, lai saimniece paspētu sagatavoties Jūsu uzņemšanai!

Birkas: , , ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: