Par maizes cenu samazinājumu

maizeŠorīt pāršķirstīju vakardienas, t.i., 22.septembra laikrakstu Dienas bizness un pamanīju rakstu, ka vairāki ražotāji samazinājuši maizes cenu par 5-10%.
Kā informē laikraksts Dienas Bizness, tad no 1.septembra maizes cenu samazinājusi sabiedrība Bauskas klēts un oktobrī gaidāms vēl viens cenas kritums šim pašam uzņēmumam. Bauskas klēts paši maļot graudus, ražotjot miltus un cepot maizi, tādēļ viņi var samazināt gatavās produkcijas cenas, jo graudu cenas šogad ir aptuveni par 30% zemākas nekā pagājušā gadā.
Cenu pārskatīšanas process noritot arī maiznīcās Liepkalni, kuras informē, ka novembrī cenas viņu piedāvātajiem produktiem kritīsies vēl vairāk. Šis uzņēmums cenu izmaiņas veic, jo krītas izejvielu cena, kā arī Latvijas ekonomiskā situācija un iedzīvotāju pirkstpēja liek domāt par uzņēmuma procesu optimizāciju, lai samazinātu produkcijas pašizmaksu.
Dienas bizness aptaujājis arī veinu no lielākajiem maizes produkcijas ražotājiem Latvijā a/s Hanzas maiznīcas maksu par maizi samazinājusi visu šo gadu, vairāk gan sekojot līdzi akciju cenām veikalos.
Arī šajā uzņēmumā notiekot optimizācijas procesi, līdzīgi kā Liepkalnos, lai spētu samazināt produkcijas pašizmaksu.

Birkas: , , , ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: