Uzsāk ražot bioloģiskos miltus no Latvijā audzētiem graudiem

Hercogs biologiskie kviesu miltiAS Rīgas Dzirnavnieks sāk ražot ekoloģiski tīru Latvijas produktu – Hercogs bioloģiskos kviešu miltus 1 kg iepakojumā – tie ir ļoti labi jaunumi visiem, kuri iecienījuši bioloģisko produktu lietošanu ikdienas maltītēs.

Viens no Baltijas lielākajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Rīgas Dzirnavnieks veicis iedzīvotāju aptauju ar mērķi noskaidrot patērētāju attieksmi pret bioloģisko pārtiku un viņu ēšanas paradumus. Kā liecina aptaujas rezultāti, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju lieto uzturā bioloģisko pārtiku vismaz reizi nedēļā.
Kā liecina uzņēmuma Rīgas Dzirnavnieks aptaujas rezultāti, vairākumam Latvijas iedzīvotāju ir svarīgi uzturā lietot bioloģisko pārtiku. Visvairāk cilvēku ēd bioloģiskos dārzeņus un augļus, 35% respondentu ēd bioloģiski tīro gaļu, un 33% aptaujāto atzīst, ka uzturā lieto bioloģiskos graudaugu produktus.
Lielākā daļa iedzīvotāju bioloģiskos produktus iegādājas tirgū, un tikai 16% – lielveikalos. Interesanti, ka 38% uzskata – viņi vairāk pirktu bioloģisko pārtiku, ja tā būtu plašāk pieejama lielveikalos un tiktu skaidrots tās nozīmīgums veselībai.
Vairāk nekā puse respondentu uzskata bioloģisko pārtiku par veselīgāku, bet 32% aptaujāto ir svarīgi, ka šī pārtika ir ražota Latvijā, nevis importēta. Ieklausoties patērētāju vajadzībās un vēlmēs, uzņēmums Rīgas Dzirnavnieks sācis ražot Hercogs bioloģiskos kviešu miltus, kas ir absolūti dabīgs produkts no nelielām Latvijas saimniecībām, piemēram, ZS „Kalnavoti”, kas nodarbojas ar bioloģisko graudkopību jau četrus gadus.
Jānis Dzenis, ZS „Kalnavoti” saimnieks, saka: „Ir ļoti labi, ka Rīgas Dzirnavnieks kā vietējais ražotājs uzsāk bioloģisko produktu ražošanu no Latvijā audzētiem bioloģiskajiem graudiem, lai gan valstiskā līmenī šī joma vēl nav tik sakārtota, kā tas ir mūsu kaimiņos – Lietuvā un Igaunijā. Bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražošana ir perspektīva tirgus niša, jo tā ir viena no iespējām palielināt Latvijas patēriņa produktu konkurētspēju Eiropā, piemēram, lai zemnieki varētu realizēt bioloģiski izaudzētos graudus vietējā tirgū, un tie nebūtu jāeksportē.”
Hercogs bioloģiskie kviešu milti 1kg iepakojumā jau no septembra sākuma ir pieejami jau ap 400 tirdzniecības vietās visā Latvijā: lielveikalos MAXIMA, IKI, SKY, ELVI, MEGO, Stockmann, tuvāko nedēļu laikā būšot nopērkami arī RIMI tīklā. Aptuvenā cena veikalos ir 0,79 – 0,85 lati.

Birkas: , , , , , ,

2 Atbildes to “Uzsāk ražot bioloģiskos miltus no Latvijā audzētiem graudiem”

 1. zettool Says:

  vai pircēji samazinoties ienākumiem nepāriet uz lētāku pārtiku? diez vai bioloģiski audzēti produkti ir lētāki…

  • graudins Says:

   Protams, pircēji izvēlas lētāku pārtiku, bet tajā pat laikā konkrēti jaunie bioloģiskie milti ir lētāki, nekā mazās saimniecībās audzētie un pārstrādātie, ko pārdot bioloģiskajos veikalos.’
   Hercogs bioloģiskie milti ir pieejami Latvijas iedzīvotāja naudas maciņam, turklāt bioloģisko produktu patērētāji jau paspējuši pozitīvi novērtēt jauno produktu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: